Пропонуємо вашій увазі повний текст звіту Баришівського селищного голови Вареніченка Олександра Павловича.

  Відповідно до ст.46, п.4.9 Закону України» Про місцеве самоврядування в Україні» 23.12.2017  о 10.00 в актовій залі ЦПР «Мрія» відбулася 29-та позачергова сесія селищної ради сьомого скликання. На розгляд  винесено питання: «Звіт селищного голови про діяльність виконкому селищної ради у 2017році перед громадою та депутатами». Пропонуємо вашій увазі повний текст звіту Баришівського селищного голови Вареніченка Олександра Павловича.

 

                               «Шановні мешканці Баришівки, сіл Пасічної та Швачихи!

Шановні депутати! Присутні!

Враховуючи вимоги Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я хочу прозвітувати перед вами про роботу Баришівської селищної ради, її виконавчого комітету, комунальних підприємств ради про те, що вдалося нам зробити у 2017 році, що залишилося невиконаним, на чому потрібно акцентувати увагу на наступні роки. 

Хочу відмітити, що свою роботу, роботу селищної ради та її виконавчого комітету я, як селищний голова, будував, виходячи з вимог та повноважень, наданих Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» і вся робота спрямовувалась на вирішення основних напрямів:

- виконання місцевого бюджету,

- соціального захисту та соціального забезпечення незахищених верст населення,

-забезпечення роботи галузей житлово-комунального господарства у сфері надання якісних послуг населенню громади;

- покращення благоустрою селища (будівництво та ремонт доріг, освітлення вулиць), запровадження енергозберігаючих технологій,

- вагома допомога в забезпеченні належного функціонування закладів освіти, культури, спорту.

 Я, як селищний голова, прагну організовувати роботу так, щоб рада якомога краще та ефективніше виконувала покладені на неї обов’язки, діяла послідовно й зосереджено із врахуванням інтересів виборців і  я завжди  пам’ятаю, що за плечима у кожного із нас - інтереси територіальної громади та її мешканців.

Зазначу, що в цьому  році соціально-економічна та особливо суспільно-політична ситуація вимагала і надалі вимагатиме від мене, як голови, депутатів, членів виконкому конкретних, виважених  рішень з надзвичайного широкого кола життєвих питань. Ця робота проводиться постійно, як під час сесій, так і на засіданнях виконкому та постійних комісіях. Проводиться вона також і безпосередньо мною та кожним з 26-ти  депутатів по своїх виборчих  округах та 13-ма членами виконавчого комітету.

 Протягом звітного періоду на засіданнях сесій селищної ради та  виконавчого комітету розглядалися  та обговорювалися найбільш важливі  питання життєдіяльності нашої громади. Станом на сьогоднішній день  відбулося 28 сесій, та 8 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято більше 1000 рішень. Серед них: формування програми соціально-економічного розвитку територіальної громади, формування місцевого бюджету, його уточнення з підсумків виконання, заходи з благоустрою селища, вирішення питань у  соціальній сфері, питання щодо виділення та оформлення  земельних ділянок учасникам АТО, розглядалися на сесіях  депутатські запити, вимоги та звернення, слухались депутатські повідомлення, різного роду інформації та інше.

Доводжу до вашого відому, що апарат виконавчого комітету Баришівської селищної ради відповідно до штатного розпису налічує  28 посадових осіб (2 посадові особи перебувають у соціальній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку). Нагадую, що в зв’язку з розширенням повноважень органів місцевого самоврядування в  2016 р введено посаду паспортиста. В листопаді цього року  для зручності в отриманні населенням адміністративних послуг, а саме: з питань реєстрації та зняття з місця проживання, видачі довідок з земельних питань, довідок про склад сім’ї виділені приміщення 1-го поверху селищної ради.

В селищній раді функціонує 3 відділи: відділ обліку та звітності,  відділ земельних ресурсів та відділ державної реєстрації Баришівської селищної ради, який створено відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».  

 Відділом державної реєстрації  станом на 01.12.2017 року зареєстровано:

- 2865 справ з питань реєстрації речових прав на нерухоме майно, прийнято близько 500 учасників АТО;

- 1014 реєстраційних дій з питань реєстрації юридичних та фізичних осіб підприємців.

До місцевого бюджету надійшли надходження в сумі 330886 грн.

Щорічно селищною радою розробляється та затверджується Програма соціально – економічного розвитку території селищної ради, одним із розділів якої є соціальний захист населення. Депутатами селищної ради затверджуються: Програма «Турбота», Програма відпочинку та оздоровлення дітей  та Програма розвитку фізичної культури і спорту на поточні роки.

Створення умов соціальної захищеності населення, які дають можливість вести повноцінний спосіб життя, підтримка сімей в похованні близьких (непрацюючих громадянах), надання матеріальної допомоги соціально-незахищеним верстам населення селища, надання матеріальної допомоги з нагоди урочистих подій та свят є одним іх основних завдань виконавчого комітету Баришівської селищної ради.

Кошторисом витрат на  2017 рік з питань соціального захисту населення було  передбачено 1 млн 776 тис грн., які використані в повному обсязі, що на 1 млн 162 тис 200 грн. більше, ніж в 2016 році.

Протягом 2017 року селищною радою було надано нецільову благодійну допомогу 362 жителям громади в сумі 1млн 668 тис 500 грн. (що на 1 млн 88 тис 400 грн. більше, ніж в 2016 році), включаючи допомогу на виконання ритуалу погребіння, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 99 « Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого»( розглянуто 8 заяв та виділено 12 тис грн.).

         Зокрема, нецільова благодійна допомога виділялася:

- на лікування онкохворих громадян, для проведення оперативного втручання та проходження курсів хіміотерапії (розглянуто 40  заяв, виділено 479 тис 100 грн),

- на проведення оперативних втручань інших спрямувань  та на проходження курсів реабілітації  після перенесених хвороб, як дорослих, так і дітей, які проживають на території ради, розглянуто 64 заяви та виділено 429 тис 138 грн, 

- на проходження курсів реабілітації дітей-інвалідів ( розглянуто  3 заяви, виділено 30 тис 112 грн,

- на проходження курсів лікування  після перенесених серцево-судинних захворювань та інших видів захворювань розглянуто 84  заяви та виділено 281 тис 50 грн.

Нецільова благодійна допомога виділялася пенсіонерам, інвалідам, багатодітним сім’ям, одиноким матерям, сім’ям, які потрапили в складні життєві умови, опікунам дітей, які перебувають під опікою та піклуванням, учасникам АТО  на придбання необхідних ліків, продуктів харчування, одягу та взуття ( розглянуто 81 заява та виділено 113 тис 800 грн.).

 На ліквідацію наслідків стихії, яка трапилася 01.07.2017, було розглянуто 82 заяви громадян та виділено 323 тис 300 грн.

З нагоди відзначення на території ради 72-ої річниці Дня Перемоги в ВВв було виділено 7 тис 935  грн.  на придбання вітальних листівок та квітів для привітання учасників війни, які проживають на території ради. Листівки та квіти ветеранам рознесли діти загальноосвітніх шкіл. Крім того, виділено 4 тис 500 грн. на матеріальну допомогу 9  учасникам бойових дій.

         Виконкомом селищної ради в 2017 році для найбільш обездолених жителів селища, дітей з малозабезпечених сімей  надано 250 пасхальних наборів на суму  7 тис 445  грн. Кожен з депутатів на своєму окрузі відвідав такі сімї та вручив паски.

З метою інформаційного забезпечення жителів громади в поточному році здійснено передплату районної газети «Баришівський вісник» на 2018 рік  100 громадянам соціально- незахищених категорій, передплачено  5 примірників газети   «Наше життя» для громадян з вадами слуху.

Відповідно до Програми відпочинку та оздоровлення дітей в поточному році було виділено 37тис 900 грн. на харчування 156 учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл Баришівки в пришкільних таборах  та 173 тис 200 грн. на оздоровлення дітей в оздоровчих таборах «Рассейка» Одеської області та « Ювілейний» с. Дернівка Київської області.

Стало традицією щорічно відзначати на території селищної ради свято випускників: селищною радою було виділено  19 тис 557 грн. на придбання цінних подарунків для привітання випускників та вчителів загальноосвітніх шкіл смт Баришівка.

В 2017 році  у Баришивці вперше поруч із головною ялинкою напередодні Різдва було встановлено Різдвяний вертеп, який сповіщав всіх Баришівчан та гостей селища про наближення Різдва Христового.

19 січня 2017 року  на водоймі Земснаряд відбулося освячення води – Водохреща. Прямо від селищної ради відправлялися автобуси з людьми бажаючими прийняти участь. Отець Любомир (благочинний церков Баришівського району та м.Березань протоієрей Любомир Біляк) провів урочисте Богослужіння та освячення води.                                               

25 лютого 2017 року біля районного будинку культури відсвяткували Масляну. Виступи фольклорних колективів району, частування млинцями та солодощами, хороводи та традиційне згорання «чучела Зими» (Морени) – так символічно громада розпрощалася із зимою і зустріли весну.      

В цьому році Баришівської селищною радою започатковано ще одна нова традиція – прикрашання «Пасхального Дерева».  В акції «Пасхальне дерево» прийняли участь учні та вихованці: ДНЗ «Золотий Ключик»,  ДНЗ «Теремок», ДНЗ «Промінь», Баришівський НВК та Баришівська ЗОШ ім. М. Зерова. Всім бажаючим було надано можливість реалізувати власні творчі здібності та талант в процесі виготовляння «пасхальних декоративних іграшок». Пасхальними писанками, зробленими власноруч дітками та їх батьками, було прикрашено  каштан біля селищної ради. Також біля селищної ради було розміщено святкову інсталяцію в  вигляді «Пасхального кошика».

1 червня 2017 року долучилися до районного святкування «Дня захисту дітей» і подарували діткам безкоштовні атракціони. Саме в цей день разом з депутатами селищної ради було відвідано Баришівську центральну районну лікарню, де за кошти селищної ради було відремонтовано санітарно-технічну кімнату в дитячому відділенні.

В цьому році вже традиційно було проведено обстеження мешканців вузькопрофільними лікарями-волонтерами з м. Києва(терапевти, окулісти, дерматологи, хірург).  Так 28 жовтня 2017 року Міжнародним фондом «Сприяння Розвитку Медицини» в рамках Всеукраїнських благодійних програм «Безкоштовні медичні консультації» і «Дивитися та Бачити» за підтримки Баришівського шкірзаводу та Баришівської селищної ради  було обстежено більше 150 мешканців нашої громади, зроблено експрес-тести крові на вміст цукру.  За результатами обстежень майже 140 Баришівчан безкоштовно отримали окуляри, також в процесі обстежень роздавали ліки для профілактики ГРВІ, при необхідності можна було отримати компресійну лікувальну варикозну білизну (для інформації одна одиниця коштує 2500грн.)

19-го серпня 2017 року вже традиційно відбулося святкування Дня Баришівки. В цей день для мешканців міста було презентовано чудовий подарунок -  стелу «я люблю Баришівку».

Рішенням виконавчого комітету Баришівської селищної ради « Про присвоєння звання Почесного громадянина Баришівки» 18.08.2017 присвоєно звання почесних громадян Баришівки - Герасименко Світлані Іванівні та Герасименко Сергію Івановичу.

На святкування було запрошено півфіналістів шоу «Україна має талант!» - рок-гурту «Село і люди».

 Для організації та проведення свят на території ради, придбання продуктів харчування для приготувань святкових страв, придбання цінних подарунків, квітів для відзначення жителів громади з нагоди свят було виділено:

 • на святкування Водохреща – 5 тис 213 грн.;

 • на святкування Масляної – 6 тис 417 грн.;

 • (на святкування Дня Баришівки, зокрема виступу гурту « Село і люди», придбання цінних подарунків для відзначення баришівчан, оплати дитячих атракціонів, облаштування сцени та території місця проведення - 73 655 грн.

         Відповідно до Програми фізичної культури і спорту на організацію проведення спортивних змагань за кубок селищного голови серед юнаків та дівчат, футбольних турнірів в поточному році було виділено 23 тис 698 грн.

При виконавчому комітеті селищної ради діє комісія з житлових питань. Основним завданням комісії є підготовка питань, висновків та пропозицій на розгляд виконкому щодо квартирного обліку, надання жилих приміщень.

На даний час на квартирному обліку при виконкомі селищної ради перебуває 189 чоловік, із них на пільговій черзі першочергового надання житла – 64 особи та позачергового надання житла – 35 осіб. Кожного року здійснюється перереєстрація громадян.

Селищною радою передано в оренду нежитлові приміщення на підставі 12-ти укладених договорів, згідно яких до бюджету селищної ради надійшло  133 тис 109 грн 84 коп.

В 2017 році до виконкому селищної ради надійшло 120 письмових пропозицій, заяв і скарг громадян, 9 звернень надійшло через Баришівську райдержадміністрацію та 20 звернень на електронну адресу селищної ради, в яких порушувалися питання соціального захисту, житлово-комунального обслуговування, благоустрою, землекористування інше.

Кількість звернень на особистому прийомі громадян селищного голови - 138.

Як і в минулі роки, найбільша кількість звернень надійшла з питань проведення ремонтних робіт в багатоквартирних будинках, ремонту доріг, дахів, облаштування дитячих майданчиків, встановлення меж земельних ділянок.

Прохання заявників задовольнялися в міру можливості та фінансового забезпечення.

Станом на 22.12.2017виконкомом селищної ради видано:

 • довідок-характеристик – 138

 • довідок загалом (по факту звернень громадян) – 3093, з них:

 • довідок про склад сім’ї для нарахування субсидії – 1773

 • довідок ф204 – 700

 • довідок ф3 – 149

 • довідок про склад сім’ї (для пред’явлення по місцю вимоги) – 471

Отримано вхідної кореспонденції – 897

Вихідна документація – 1119 

При виконавчому комітеті селищної ради діє адміністративна комісії, яка працює у складі: голови комісії, заступника голови комісії, секретаря  і членів комісії.

Склад комісії затверджений на сесії селищної ради в кількості  8 осіб.

В своїй роботі адміністративна комісія керується Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та  Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Ведеться журнал вхідних документів, матеріалів, які поступають на розгляд  адміністративної  комісії.

Всі  матеріали, які  надійшли  до адміністративної комісії розглядаються  в установлені законом терміни, по ним виносяться відповідні рішення. Про прийняті рішення надсилаються повідомлення зацікавленим  сторонам.

Так за 2017 рік на розгляд адміністративної комісії надійшло                               20  адміністративних  матеріалів:

- за  ст.22 КУпАП  двох  правопорушників звільнили від адміністративної  відповідальності. За  результатами  розгляду винесені  усні  попередження.

У зв’язку з виявленими недоліками 4 протоколи повернуто на доопрацювання.

Адміністративною комісією розглянуто та винесено 14 постанов про накладання  адміністративних  стягнень у  т.ч. за  такими статтями   КУпАП:

- ст.138  (порушення  Правил охорони магістральних трубопроводів) – 1;

- ст.152 (порушення  державних  стандартів, норм   і   правил у  сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) – 10;

 • ст.156 (порушення     правил    торгівлі    пивом,    алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами) – 5;

 • ст.183 (завідомо  неправдивий  виклик спеціальних  служб) – 2;

 • ст.212 (повідомлення   неправдивих   відомостей державним  органам реєстрації актів цивільного  стану та несвоєчасна реєстрація народження  дитини) – 2.

  Всі  правопорушники  були запрошені на засідання  адміністративної  комісії. Щодо осіб, які не прийшли на засідання комісії, адміністративні справи розглядалися  на підставі  ст.268 КУпАП, за  їхньої  відсутності.

  Адміністративною комісією накладено штрафів на правопорушниківскачать dle 10.5фильмы бесплатно