Cоціальний проект «ПОМІТНИЙ ШКОЛЯР»

Баришівська селищна рада запрошує всіх до обговорення щодо необхідності впровадження соціального проекту «Помітний школяр» у нас в громаді. Давайте приймати міри для профілактики безпеки дітей на дорогах, а не витрачати кошти вже тоді коли трапляються прикрі випадки. Ми хочемо почути думку кожного з Вас. Прохання залишати свої коментарі на офіційній сторінці «фейсбук селищної ради» для того, щоб ми могли рахуватися з думкою кожного мешканця.

Сьогодні аварійність та число жертв на дорогах України досягло загрозливих масштабів. В прогресивних європейських країнах на законодавчому рівні закріплено обов’язкове носіння світлоповертачів (флікерів) пішоходами в темний час. Багато країн вже мають позитивний досвід, підтверджений статистикою.

Мета проекту: підвищення рівня безпеки школярів в темний час доби на проїжджій частині дороги та поблизу неї, профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму в смт Баришівка та прилеглих селах Пасічна, Швачиха. Завдання проекту: забезпечення всіх учнів загальноосвітніх навчальних закладів смт Баришівка, сіл Пасічна та Швачиха світловідбиваючими елементами на одяг (флікерами). Застосування флікера  дозволяє суттєво, в 6 - 8 разів(!),  зменшити рівень травматизму та загибелі пішоходів на дорогах.

Що таке  Флікер – це  спеціальний світлоповертаючий елемент, який яскраво світиться  в світлі автомобільних  фар та служить для підвищення  видимості пішоходів, велосипедистів, дитячих колясок  на дорогах в сутінках, темний час доби. Види  Флікерів: у вигляді брелоків, підвісок, наклейок, самофіксуючих браслетів, які легко можно закріпити на одязі, рюкзаку або на дитячій колясці, велосипеді…

Параметри: під час руху автомобіля з увімкненим ближнім світлом фар водій може помітити пішохода на відстані  25-30 метрів,  яле якщо пішохід має на собі світлоповертаючі елементи, то відстань його видимості на дорозі збільшується до 130-150 метрів, а з дальнім світлом фар – від 300 до 400 метрів!    

                 

                                ПДР  про  світлоповертаючі елементи.

В Правилах дорожнього руху  (Постанова  Кабміну  від 11.02.13г.), існує вимога до пішоходів виділити себе в темний час доби: «по можливості мати на верхньому одязі світлоповертаючі елементи,  для  своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху» (п. 4.4 ПДР).

Баришівська селищна рада готова придбати флікери за власний рахунок.

Cоціальний проект «ПОМІТНИЙ ШКОЛЯР»
Cоціальний проект «ПОМІТНИЙ ШКОЛЯР»
Cоціальний проект «ПОМІТНИЙ ШКОЛЯР»

скачать dle 10.5фильмы бесплатно